Adımlarımız Yeri Göğü Sarsıyor, İhtilalimiz Büyüyor...

AnasayfaKapıGaleriSSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

sosyalizm öldü mü?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 

Sizce sosyalizm öldü mü?
evet bence sosyalizm diye bir şey kalmadı...
0%
 0% [ 0 ]
hayır sosyalizim hiç ölmedi ve ölmez...
100%
 100% [ 14 ]
Toplam Oylar : 14

YazarMesaj
sln13
Admin
Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 292

MesajKonu: sosyalizm öldü mü?   C.tesi Nis. 19, 2008 7:07 pm

Sosyalizm ve Komünizm öldü mü?Bunu çevremden çok duyuyorum.Eminim sizler de duyuyorsunuzdur.Bu konudaki düşünceleriniz?Size Sosyalizmi yeniden canlandırmak mümkünmüdür?
Kullanıcı profilini gör http://soldevrim.forumh.net
TekYolDevrim
Bitanecik Admin
Bitanecik Admin

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   C.tesi Nis. 19, 2008 7:49 pm

Sosyalizm ölmez..Sadece sosyalizm ruhu öldü. İnsanlar artık korkuyor 80 darbesinden sonra hareketlenmeye.İnsanlar bilinçsiz..Pkk yüzünden devrimci diyince akla terörist geliyor artık.Sosyalizmin kötüye gitmesinin bir sebebide şu anki sosyalistler mustafa kemal'i reddetmiş olmasıdır sovyet fanatiği olup kemalizmden tamamen kopmuş olmalarıdır.68 kuşağına bakarsak sosyalisttiler kemalizme bağlıydılar Deniz Gezmiş'in savunmasını okursanız zaten bunu anlarsınız veya 68'liler Birliğinin İnternet sitesine falan bakarsanız..

Üstüne döv bizi tam olsun

"Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı
yıldızlara
bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün
altında yaşıyoruz." AUNIUS AURELİUS SIMACHUS
Kullanıcı profilini gör
taylandenizsinan
Gözdemiz
Gözdemiz

Kadın Mesaj Sayısı : 124
Meslek : öğrenci
Lakap : AVNOŞ

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   C.tesi Nis. 19, 2008 9:25 pm

O düşünce asla ölmez ölse denizlere ölümsüz demeyiz onların düşüncesini yaşatıyoruz onlarda sosyalistti;)sosyalizm ve komünizm düşüncelerini yok etmek için denizleri ve diğer kahramanları öldürdule rne oldu hiç bir şey !aynı o düşünceler hiç bir zaman ölmez Wink
Kullanıcı profilini gör
TekYolDevrim
Bitanecik Admin
Bitanecik Admin

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Paz Nis. 20, 2008 1:20 am

denizdevrim* demiş ki:
O düşünce asla ölmez ölse denizlere ölümsüz demeyiz onların düşüncesini yaşatıyoruz onlarda sosyalistti;)sosyalizm ve komünizm düşüncelerini yok etmek için denizleri ve diğer kahramanları öldürdule rne oldu hiç bir şey !aynı o düşünceler hiç bir zaman ölmez Wink

Sosyalizm ve komünizm düşüncelerini yok etmek için mi Deniz'leri astılar :S
Yanlışın var.Ülkedeki eylemleri olayları durdurmak için astılar ama aksine kıvılcımı yangına çevirdiler..

"Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı
yıldızlara
bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün
altında yaşıyoruz." AUNIUS AURELİUS SIMACHUS
Kullanıcı profilini gör
taylandenizsinan
Gözdemiz
Gözdemiz

Kadın Mesaj Sayısı : 124
Meslek : öğrenci
Lakap : AVNOŞ

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Paz Nis. 20, 2008 3:20 pm

TekYolDevrim demiş ki:

Sosyalizm ve komünizm düşüncelerini yok etmek için mi Deniz'leri astılar :S
Yanlışın var.Ülkedeki eylemleri olayları durdurmak için astılar ama aksine kıvılcımı yangına çevirdiler..

o eylemleri sosyalist bir ulke kurmak icin yaptilar sosylizmi o dusunce olurse zaten eylemlerde olmaz ayrica evet [size=9]
kıvılcım büyüdü ve güncelendi;)
[/size]

"Bu oğlum Sinan... Bunlar da onun arkadaşları (Kadir ve Alpaslan), kardeşleri.... Onlar da oğullarım... Bu çocuklar, bu oğullar; bu ülkeyi, halkı, sizleri sevdiler. Başka bir istekleri yoktu. Her biri birer dehaydı. Her biri üstün zekalı birer güzel insandı. Dileselerdi, düzenin adamları olsalardı, şimdi burada cansız yatmazlardı. Birer milyoner olurlardı. Ama onlar, halkı, sizleri sevdiler. Sizin sorunlarınızı omuzladılar. Size yalan söylüyorlar. Onlar eşkiya değildi."
Kullanıcı profilini gör
Devrmici_Deniz
Moderatör
Moderatör

Kadın Mesaj Sayısı : 426
Meslek : Devrimci Öğrenci

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Paz Nis. 20, 2008 7:11 pm

TekYolDevrim demiş ki:
Sosyalizm ölmez..Sadece sosyalizm ruhu öldü. İnsanlar artık korkuyor 80 darbesinden sonra hareketlenmeye.İnsanlar bilinçsiz..Pkk yüzünden devrimci diyince akla terörist geliyor artık.Sosyalizmin kötüye gitmesinin bir sebebide şu anki sosyalistler mustafa kemal'i reddetmiş olmasıdır sovyet fanatiği olup kemalizmden tamamen kopmuş olmalarıdır.68 kuşağına bakarsak sosyalisttiler kemalizme bağlıydılar Deniz Gezmiş'in savunmasını okursanız zaten bunu anlarsınız veya 68'liler Birliğinin İnternet sitesine falan bakarsanız..

Üstüne döv bizi tam olsun
Evet, katılıyorum. İnsanlar korkuyor.

-DEVRİMCİ-
Moderatör
Moderatör

Kadın Mesaj Sayısı : 541

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Paz Nis. 20, 2008 10:13 pm

sosyalizm ölmedi ve ölmeyecekte ancak ben düşünüyorum ki 60-70 ve 80 hatta 90 yıllarındaki mitinglerde görüyorum ki solcular çok vardı e onlar şimdide yaşıyorlar ve bazıları yaşlanmışta peki onca kişi onların çocukları şimdi neredeler? bencede sizin dediğiniz gibi korkuyorlar HAYIR! bunu yanlış anlamayın etraf şua an çok tehlikeli sağ-sol ölüm kavga ve hatta cinayet e bile gidiyor bunlar onun için bizler sesimizi çıkarmıyoruz vede ailelerimiz çocukları için mitinglere çocuklarını göndermiyorlar bunun sebebi ise sağ-sol olayları korkuyoruz SESİMİZ KISILIYOR ve bu demektir ki soaylizm ölüyor HAYIR! sosyalizm hep vardı ve hepte var olacak
Kullanıcı profilini gör
(*GÖRKEM*)
Bize Alışmış
Bize Alışmış

Kadın Mesaj Sayısı : 31

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Salı Nis. 22, 2008 9:23 pm

Sosyalizm olsa olsa insaların bilinçsizliğinden ölür, yaşatmadığın var etmediğin zaman ölür,
sosyalizmi bilmeyenler anarşist gibi bir takım terimleri kullanarak sosyalizmi amacından uzaklaştırarak öldürür... Ama bizim gibi sizin gibi bilinçli insanlar olduğu sürece SOSYALİZM HEP YAŞAYACAKTIR...

En son sln13 tarafından Salı Nis. 22, 2008 10:45 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Türkçemize sahip çıkalım...)
Kullanıcı profilini gör
ruzgar-
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 359

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Salı Nis. 22, 2008 10:31 pm

Sosyalizm ölmedi ve hiç bir zaman ölmeyecekte. Geçmişte yaşanan darbeler, muhtıralardan sonra insanlar sadece çekiniyorlar. Düşüncelerini söyleyenlere geçmişte neler oldu hepimiz biliyoruz. Hatta devrimcilere yapılanların bile üzeri bir şekilde kapatılmaya çalışılıyor. Ancak, biz ve bizim gibi düşünenler olduğu sürece sosyalizm asla ölmeyecektir..

devrimci_nazlı
Gözdemiz
Gözdemiz

Kadın Mesaj Sayısı : 108

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Çarş. Nis. 23, 2008 1:09 pm

sosyalizm ölmez!!!dışa vurmasa bile sosyalizm bir çok insanın düşüncesinde yaşıyor ama sizinde dediğiniz gibi yaşananlardan sonra insanlar çekiniyor buna yönelik eylem yapamıyor
Kullanıcı profilini gör
gözde01
Bize Alışmış
Bize Alışmış

Kadın Mesaj Sayısı : 20

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Çarş. Nis. 23, 2008 2:07 pm

Arkadaşlar halkımız sosyalizmle komünizmi karıştırmaktadır.önce bu konuda insanlara bilgi verilmelidir insanlar komünizm denilince korkmaktadır
bende sevmem komünistleri..çünkü sosyalistim

ayrıca sosyalizm türkiye'de ikiye bölünmüştür
batı sosyalizmi ve türk sosyalizmi
Arkadaşlar sosyalizm ölmedi acı çekiyor
ben türk sosyalistiyim...
Kullanıcı profilini gör
devrim_berfin
Gözdemiz
Gözdemiz

Kadın Mesaj Sayısı : 66

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Perş. Nis. 24, 2008 1:47 pm

Sosyalizm ölseydi bizler şu an bu düşünceleri taşıyor olmazdık. Her ne kadar azınlıkta olsak da sosyalizm düşüncesi toplumdan yana olan kesimin içinde vardır ve asla ölmez
Kullanıcı profilini gör
adalı
Test-Mod
Test-Mod

Kadın Mesaj Sayısı : 325

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   C.tesi Nis. 26, 2008 1:52 am

Emperyalizm Ve Kapitalizm yaşadıkça Sosyalizm de yaşayacaktır.Çünkü yüzyıllar boyu hep sınıflar ezilmiştir ve mücadele etmiştir.Sosyalizm bu ihtiyaçtan dolayı doğmuştur.
Kullanıcı profilini gör
Devrmici_Deniz
Moderatör
Moderatör

Kadın Mesaj Sayısı : 426
Meslek : Devrimci Öğrenci

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Ptsi Nis. 28, 2008 11:15 am

Evet deniz_devrim sana katılıyorum.

NauGhtY
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 13

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Salı Nis. 29, 2008 8:49 pm

genellikle benim çevremdekiler de artık eskisi gibi solculuk kalmadı terör var diyorlar ama ben doğru olmadığını düşünüyorum eğer hala böyle düşünen birileri varsa sosyalizm ölmemiştir sadece onu bağıracak kişiler susturulmuşlardır...
Kullanıcı profilini gör
Ernesto
Bitanemiz
Bitanemiz

Erkek Mesaj Sayısı : 201

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Salı Mayıs 06, 2008 12:12 pm

=) kendisini sosyalist olarak görüp de komünizmden nefret edenlerle de ilk defa karşılaşıyorum vallahi.Bu görüşü savunanlara hatırlatırım ki sosyalizim tabiri caizse bir geçiş dönemidir.Sosyalizmden komünizme geçiş süreci =) neyse konumuza dönelim.

Sosyalizm;kapitalizm var olduğu sürece,emperyalizm var olduğu sürece,sömürü,zorbalık,işkence,eşitsizlik,yoksulluk,açlık,savaş olduğu surece,kısacası etrafımızda şu anda kapitalizmin neden olduğu tum pislik şeyler,kötü şeyler olduğu sürece asla ama asla ölmeyecektir !
bir söz vardır komünist literatürümüzde; bir tek bile sağ kalmışımız yarını belirler diye !
Evet arkadaşlar sosyalizm ölmez bizler varoldukça.tam tersine ölmek şurada dursun,yeniden bir yükselişe gecti kanımca.Tamam doğrudur,Sovyetler yıkıldığında herkes sosyalizmin yok olduğunu,kaybettiğini bundan sonra da bir daha var olamayacağını söylemişlerdi.Ama yanıldılar,az önce de yukarda belirttiğim gibi o saydığım nedenler varoldukça da asla ölmeyecek!Küba dimdik duruyor karşımızda,Latin Amerıkadaki sol iktidarlar,Venezüella,Bolivya,Asya Ülkelerindeki gelişmeler,Nepal gerçeği,Avrupada işçi sınıfının yavaş yavaş haraketlenmesi,Afrika ülkelerındeki kıpırdamalar,Arap ülkelerindeki komünıst partilerın hızlıca,kat kat büyümesi ve Ülkemiz;İşçi sınıfının 80 sonrasında bu kadar hareketli olduğu görülmemiştir.evet bence dünyada tekrar KOMÜNİZM hayaleti dolaşmaya basladı.Sosyalızım sadece SSCB'nin yıkılmasıyla geri çekildi ama şimdi o yumruğun etkisi azaldı ve yine sahnede !!!Çağımız kapitalizmden komünizme geçiş çağıdır !!!
Kullanıcı profilini gör
ReVoLuTiOniST
Bize Alışmış
Bize Alışmış

Erkek Mesaj Sayısı : 29

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   Salı Mayıs 27, 2008 3:58 pm

Ölmedi ama bu düşüncenin eski raflardan çıkması gerekiyor artık hele şuan içinde olduğumuz durumda..
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: sosyalizm öldü mü?   

sosyalizm öldü mü?
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası