Adımlarımız Yeri Göğü Sarsıyor, İhtilalimiz Büyüyor...

AnasayfaKapıGaleriSSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 

Pkk Sosyalist Bir Örgütdür.
7%
 7% [ 1 ]
Pkk Kürt Milliyetçisidir.
93%
 93% [ 13 ]
Toplam Oylar : 14

YazarMesaj
TekYolDevrim
Bitanecik Admin
Bitanecik Admin

MesajKonu: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Çarş. Nis. 23, 2008 6:51 pm

Arkadaşlar sizce pkk sosyalistmi Kürt Milliyetçisi mi ?

Bence kürt milliyetçisi..Çoğu forum pkk'ya sosyalist diyor doğuda kürtler olduğu kürt devleti kurulması lazım mıs.Bizede gelin kardeşce tek sınırda sosyalist türkiye'yi kuralım dediğimiz için Türk Milliyetçisi diyor.Bu vatan ne zorluklarla alındı.Kardeşce iki halk tarafından kurtarıldı kürt ve türk halkları...Şimdi ülkeyi sosyalist yapmaya çalışmak yerine bölmeye çalışıyorlar diye düşünüyorum. Asıl milliyetçi olan biz değil onlarlar.Kürdistan kurmak için bebeklerden ne istediler peki ? İlk kuruldukları yıllar sosyalist kürdistan kurmak istiyorlardı ama şu an o sosyalist kürdistan amaçlarından sapmış durumdalar..

Sizin Düşüncelerini Alayım ?

"Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı
yıldızlara
bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün
altında yaşıyoruz." AUNIUS AURELİUS SIMACHUS
Kullanıcı profilini gör
sln13
Admin
Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 292

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Çarş. Nis. 23, 2008 9:53 pm

sosyalist olmaları baştan gitmiş bir kere onca bebeğe zarar verirken aynı zamanda sosyalist olmaları mantık dışı. Hiç bir zaman hiç bir sosyalist örgüt kimseyi öldürmeyi amaçlamamıştır(isteyerek ya da istemeyerek)... Konu her ne olursa olsun... Bu yüzden Kürt Milliyetçisi diyorum...
Kullanıcı profilini gör http://soldevrim.forumh.net
devrim_berfin
Gözdemiz
Gözdemiz

Kadın Mesaj Sayısı : 66

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Perş. Nis. 24, 2008 1:49 pm

Ya pkk nın amacı bir kürt devleti kurmak. ama bizim topraklarımızda!
bence sosyalist de değiller.
zaten onların yüzünden sosyalizmin adı kirleniyor.
Kullanıcı profilini gör
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Perş. Nis. 24, 2008 3:30 pm

Pkk Sovyetlere şirin görünerek, Silah yardımı alabilmek için sosyalis olduğunu iddea etmiş, nitekim sovyetlerin dağılmasından sonra prati program ve pratiğini değiştirmiştir. Leninin Ulusların Kendi kaderini Tayin Hakkını Çarpıtarak kendi burjuva milliyetçi faşist ideolojisine uyarlamaya çalışmıştır. Ancak pkk nın bu şekilde olması ezilen bir kürt halkının olmadığını göstermes. Kürt sorunu farklı bir konu başlığı altında tartışılmalı bence.
ruzgar-
Yardımcı Admin
Yardımcı Admin

Kadın Mesaj Sayısı : 359

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Perş. Nis. 24, 2008 3:40 pm

Sosyalistler asla kimseyi öldürmezler. PKK ise, onca insanı öldürmüştür. Ayrıca, amacı da kürt devleti kurmaktır. Bu nedenle sosyalist bir örgüt olmaları imkansız. PKK kürt milliyetçisidir.

Cigdem
Bize Alışmış
Bize Alışmış

Kadın Mesaj Sayısı : 18
Nerden : Düsündüklerimizi özgürce söyleyebilecegimiz bir yerden
Meslek : Ögrenci

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Paz Nis. 27, 2008 12:49 am

ruzgar- demiş ki:
Sosyalistler asla kimseyi öldürmezler. PKK ise, onca insanı öldürmüştür. Ayrıca, amacı da kürt devleti kurmaktır. Bu nedenle sosyalist bir örgüt olmaları imkansız. PKK kürt milliyetçisidir.

sana katiliyorum...
Kullanıcı profilini gör
devrimci_nazlı
Gözdemiz
Gözdemiz

Kadın Mesaj Sayısı : 108

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Paz Nis. 27, 2008 12:53 pm

ruzgar- demiş ki:
aynen katılıyorum
Kullanıcı profilini gör
Devrmici_Deniz
Moderatör
Moderatör

Kadın Mesaj Sayısı : 426
Meslek : Devrimci Öğrenci

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Ptsi Nis. 28, 2008 11:09 am

sln13 demiş ki:
sosyalist olmaları baştan gitmiş bir kere onca bebeğe zarar verirken aynı zamanda sosyalist olmaları mantık dışı. Hiç bir zaman hiç bir sosyalist örgüt kimseyi öldürmeyi amaçlamamıştır(isteyerek ya da istemeyerek)... Konu her ne olursa olsun... Bu yüzden Kürt Milliyetçisi diyorum...
Evet, katılıyorum. Onlar insanlar pek acımıyor gibi geliyor bana.

NauGhtY
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 13

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Salı Nis. 29, 2008 8:50 pm

kürt milliyetçisiler çünkü yaşasın halkların kardeşliği demiyor yaşasın kürdistan diyorlar...
Kullanıcı profilini gör
adalı
Test-Mod
Test-Mod

Kadın Mesaj Sayısı : 325

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Salı Nis. 29, 2008 9:17 pm

Başta sosyalist olduğu doğrudur.Fakat sonra amacından sapmıştır.Ama pkk hakkında söylenen şeylerin çoğu yalandır.Medya ve en önemlisi Devlet çarpıtmaya çalışıyor.Abdullah Öcalanın bebek katili olduğu yalandır.
Kullanıcı profilini gör
taylandenizsinan
Gözdemiz
Gözdemiz

Kadın Mesaj Sayısı : 124
Meslek : öğrenci
Lakap : AVNOŞ

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Perş. Mayıs 15, 2008 2:33 pm

mare_nostrum__ demiş ki:
Başta sosyalist olduğu doğrudur.Fakat sonra amacından sapmıştır.Ama pkk hakkında söylenen şeylerin çoğu yalandır.Medya ve en önemlisi Devlet çarpıtmaya çalışıyor.Abdullah Öcalanın bebek katili olduğu yalandır.
katılıyorum Wink

"Bu oğlum Sinan... Bunlar da onun arkadaşları (Kadir ve Alpaslan), kardeşleri.... Onlar da oğullarım... Bu çocuklar, bu oğullar; bu ülkeyi, halkı, sizleri sevdiler. Başka bir istekleri yoktu. Her biri birer dehaydı. Her biri üstün zekalı birer güzel insandı. Dileselerdi, düzenin adamları olsalardı, şimdi burada cansız yatmazlardı. Birer milyoner olurlardı. Ama onlar, halkı, sizleri sevdiler. Sizin sorunlarınızı omuzladılar. Size yalan söylüyorlar. Onlar eşkiya değildi."
Kullanıcı profilini gör
dejavu__dt
Test-Mod
Test-Mod

Kadın Mesaj Sayısı : 261

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Perş. Mayıs 15, 2008 3:38 pm

Kesinlikle kürt milliyetçisiler.Bir sosyalist asla bu şekilde davranmaz.Gözleri dönmüş bir şekilde ilerlemeye çalışıyolar kendilerini bitiriyolar haberleri yok.Biz burda Türk Kürt kardeştir diye bağırırken onlar sadece kendini düşünür durumda.
Kullanıcı profilini gör
Devrmici_Deniz
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Perş. Mayıs 22, 2008 11:50 am

Evet başta sosyalist olabilirler. Ama şimdi asla. Hangi sosyalist bir ülkeyi bölmek yıkmak ister ki?!

TekYolDevrim
Bitanecik Admin
Bitanecik Admin

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Perş. Mayıs 22, 2008 8:20 pm

Tamam başta sosyalist diyelim örgüt sosyalist örgüt diyelim.Sosyalist Kürdistan istiyorlar ama neden Türklerin Kürtlerin kardeş olduğu Sosyalist Türkiye için değilde kendi sosyalist ülkeleri için savaşiyorlardı ? Milliyetçi Sosyalistlik diye bir şey mi var yoksa ?

Yani anlamadığım nokta şurası :

Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği ! Yaşasın aynı sınırlar içinde kardeşce yaşamak ! Yaşasın beraber yaşadığımız Sosyalist Türkiye'yi kurmak demiyorlar ? Başta Sosyalist bir Kürdistan istiyoruz diyorlardı.

Bu arada kendi yaşadığımız yeri sosyalist yapmak yerine niye ülkeyi bölerek farklı bir sosyalist devlet kurmak istiyorlar onu anlamış değilim.

"Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı
yıldızlara
bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün
altında yaşıyoruz." AUNIUS AURELİUS SIMACHUS
Kullanıcı profilini gör
Devrmici_Deniz
Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Cuma Mayıs 23, 2008 7:33 pm

TekYolDevrim demiş ki:
Tamam başta sosyalist diyelim örgüt sosyalist örgüt diyelim.Sosyalist Kürdistan istiyorlar ama neden Türklerin Kürtlerin kardeş olduğu Sosyalist Türkiye için değilde kendi sosyalist ülkeleri için savaşiyorlardı ? Milliyetçi Sosyalistlik diye bir şey mi var yoksa ?

Yani anlamadığım nokta şurası :

Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği ! Yaşasın aynı sınırlar içinde kardeşce yaşamak ! Yaşasın beraber yaşadığımız Sosyalist Türkiye'yi kurmak demiyorlar ? Başta Sosyalist bir Kürdistan istiyoruz diyorlardı.

Bu arada kendi yaşadığımız yeri sosyalist yapmak yerine niye ülkeyi bölerek farklı bir sosyalist devlet kurmak istiyorlar onu anlamış değilim.
Çok doğru...

kırmızıbalon
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 8

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   Ptsi Haz. 02, 2008 4:30 pm

PKK başta sosyalist bir örgüttür evet ama şimdi değildir hatta sosyalist olmamasının dışında Amerikan yandaşçısı bir örgüttür.
Zaten liderlerinden Abdullah Öcalan'da MİT ajanıdır.
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Pkk Sosyalist Mi Kürt Milliyetçisi mi ?   

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası